Domů » Tipy na výlet

Tipy na výlet

Príroda:

Z prírodných krás určite nevynechajte návštevu Vysokých Tatier, hlbokých roklín Slovenského raja či panoramatického hrebeňa Nízkych Tatier. Pri výbere túr v týchto lokalitách sme Vám samozrejme k dispozícii.
Ak sa vydáte viac na sever k Slovensko - poľským hraniciam máte možnosť spoznať národný park Pieniny s krásnym Dunajcom.
To sú len najznámejšie miesta v tomto regióne. Vzhľadom na polohu penziónu si môžete vybrať či navštívite Liptov, Spiš, Maguru alebo dokonca aj poľskú stranu Tatier .

História a kultúra:

Priamo za rohom penziónu začína malebné historické námestie Spišskej Soboty preslávené renesančnými remeselníckymi domami s unikátnymi drevenými štítmi a s kostolom Sv. Juraja, ktorý ukrýva oltár od samotného Majstra Pavla z Levoče.
Len za 30 minút jazdy autom sa dostanete pred brány historického mesta Levoča, ktorého námestie je vyhlásené za kultúrne dedičstvo chránené UNESCOm.
S návštevou Levoče musíte spojiť aj prehliadku najväčšieho hradu v strednej Európe, ktorým je Spišský hrad.
Za ráznou slovenskou architektúrou sa môžete vydať do dediniek Ždiar, Osturňa či Červený Kláštor.
Ako ozaj výbornú čerešničku odporúčame poľské Zakopane, so svojou neopakovateľnou atmosférou vysokohorského mestečka, s námestím plným obchodíkov a tradičných poľských reštaurácií.

Šport:

Za lyžovačkou vyrazte určite do Vysokých Tatier: Lomnické Sedlo, Štrbské pleso, Ždiar.
V priamej blízkosti Popradu si zalyžujete v Lopušnej doline, Lučivnej či vo Vernári.
V lete je samozrejmá turistika opäť vo Vysokých Tatrách, v Slovenskom raji, Nízkych či Západných Tatrách a v Pieninách.

Obrovskú porciu oddychu zažijete v aquaparku Aquacity Poprad – jeden z najlepších aquaparkov vôbec, ktorý je od penziónu vzdialený asi 10 minút chôdze.

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
TOPlist